Allston

Lorem ipsum dolor sit amet, vix ea veritus delectus. Ignota explicari.

a

Contact

231 East 22nd Street, Suite 23 New York NY 10010

Email: office.ny@ratio.com
Fax: +88 (0) 202 0000 001

Příběh značky Gruna

2003
Vyrábíme kvalitní obuv ve firmě Baťa v D. Němčí.
2004
První dodávky služební obuvi profesionálním hasičům.
2007
Vyvíjíme nové modely k uniformám.
2013
Spolupracujeme s firmou Völkl.
2018
Inovace a vývoj nových vzorů.
2023
Barevné varianty modelu Elegant.

PROČ VLASTNÍ BOTA

Trhu se služební a pracovní obuví vládl dovoz z Asie. Vnímali jsme stížnosti Vás spotřebitelů na jejich nekvalitu a poptávku po pohodlných, ale odolných botách. V mnoha profesích jste v jedněch botách „celý den na nohou“ a oceníte tak životnost a komfort nošení, ale i bezpečnost v náročných provozech.
Proto jsme přišli s naší vlastní obuví značky Gruna, posunuli jsme „vycházkovou obuv“ do kategorie „pracovní obuvi“. Mezi její hlavní výhody patří vysoká kvalita, perfektní užitné vlastnosti a odolnost při zachování komfortu. Splňují normy pro pracovní obuv a mnohé jejich parametry i vysoko překračují.

ZAČALO TO S BAŤOU

1997 / Velkoobchod obuví Gruna s.r.o. se začíná orientovat na dodávky kvalitní kožené vycházkové obuvi, standardně dodává do MO prodejen po celé ČR. Pod svojí značkou Gruna vyrábí kvalitní pánskou obuv ve výrobním podniku firmy Baťa v Dolním Němčí.

2003 / Příprava vzorů (modelů) obuvi, které svými vlastnostmi, rozsahem velikostí a kvalitou mohly být vhodné i pro náročnější požadavky segmentu služební obuvi.

Ten se vyznačuje požadavky na: dlouhodobé nošení, bezpečnost, sezónnost (letní a zimní modely), polobotky k  uniformám i kotníkové verze

PRVNÍ DODÁVKY HASIČŮM

2004 / První rámcová smlouva s HZS Zlínského kraje na dodávky základní polobotky a kotníkové verze. Služební boty Gruna se tak objevili v hasičských stanicích okresů Uh. Hradiště, Zlín, Kroměříž a Vsetín. Rozvoj samostatné divize Gruna Special, zaměřené na služební obuv k uniformám.

2007 / Vývoj letní varianty polobotky na základě požadavků HZS, úspěšné nasazení předchůdce dnešní varianty Gruna Summer na trh.

SPOLUPRÁCE S VÖLKL

2013 / Inovace modelu Gruna Basic díky novému odolnějšímu typu podešve německé značky Völkl, speciálně vyvíjenému pro dálniční policii v Rakousku. Úspěch v tendrech na centrální dodávky profesionálním hasičům HZS ČR
2013 / Výhradní zastoupení značky Völkl Professional pro kategorii Zásahová a rescue obuv (více na www.zasahovaobuv.cz)
2023 / Nový model hasičské zásahové obuvi Völkl Primus 22 s výraznými inovacemi

ELEGANTNÍ POLOBOTKA K UNIFORMÁM

2015 / Vývoj varianty slušivé polobotky Gruna Elegant v konzervativně-módním stylu, žádaném v oboru služební obuvi především k uniformám. Stala se vyvážením nabídky polobotek vedle bytelného a odolného modelu Gruna Basic.

2016 / Zdokonalení podešve vzoru Gruna Elegant díky nové lisovací formě, díky nové pryžové směsi docíleno excelentních parametrů v životnosti a protiskluzových parametrů akreditace a zkoušky, postupně se stává nejžádanějším modelem.
Novou pryžovou směsi na výrobu podešví bylo docíleno excelentních parametrů v životnosti a protiskluzových parametrů

INOVUJEME MODELY

2018 / Inovace kotníkové obuvi modelů Gruna Resistant, String a Shaun ve spolupráci s modeláři a vývojáři podešví firmy Völkl a technologií výroby svršku u firmy Baťa.
2020 / Inovace a testování letního modelu Gruna Summer s využitím moderních prodyšných textilních materiálů
2023 / Nová varianta polobotky Gruna Elegant Smooth s hladkým nártem
2024 / Barevné varianty polobotek Gruna Elegant a Gruna Elegant Smooth v modré a hnědé barvě

PŘIPRAVUJEME NOVÝ
MODEL / E-SHOP

2021 / Příprava do výroby modelu Gruna Hunter pro lesníky a myslivce v hnědé variantě s doplňkovými ochrannými prvky.

2021 / Zřízení e-shopu www.bota.cz pro snadný nákup služební obuvi Gruna, ale také volnočasové obuvi značek Power, Weinbrenner, Imac, Jacalu, JCL Travel a hasičské/záchranářské obuvi Völkl Professional“